10 راهکار برتر برای افزایش فروش سایت شما

10 راهکار برتر برای افزایش فروش سایت شما

این روزها فروشگاه های آنلاین بخش اصلی اقتصاد، فروش و تامین نیازهای مردم را برعهده گرفته‌اند. فروش آنلاین یکی از پر طرفدارترین روش‌های فروش با صرفه جویی وقت است. از طریق فروش آنلاین بسیاری از کسب و کارهای خانگی فرصت خوبی برای رشد به دست آورده‌اند. همین موضوع موجب شده است تا سوالاتی مانند: چگونه فروش اینترنتی خوبی داشته باشیم؟ چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟ چگونه آموزش افزایش فروش سایت ببینیم؟ و سوالاتی از این دست در ذهن مخاطب ایجاد شود.

بهین آوا با سال‌ها سابقه درخشان در حوزه دیجیتال مارکتینگ، در ادامه به بررسی روند افزایش فروش سایت و 10 تکنیک مهم آن اشاره می‌کند.

پس همراه ما باشید تا جزییات چگونه فروش اینترنتی خوبی داشته باشیم را کشف کنید!

چرا باید برای افزایش فروش سایت تلاش کنید؟

شاید تصور شما مانند بسیاری از افراد، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و سود آوری آن بوده باشد. اما بهتر است بدانید که در فضای رقابتی این روزها، اطلاع از چگونگی افزایش فروش سایت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید. افزایش فروش سایت تنها موجب سود آوری نمی‌شود! بلکه این موضوع شانس شما را برای به دست آوردن بالاترین رتبه فروش، موفقیت در رقابت با رقبا، برندسازی موفق و موارد این‌چنینی افزایش می‌دهد. پس بدیهی است که باید حتما چگونگی افزایش فروش و موفقیت در فروش اینترنتی را بیاموزید. همگی باید بدانیم چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم؟ چگونه آموزش فروش سایت معتبری را ببینیم تا بازدهی خوبی کسب کنیم؟ با چنین اقداماتی به مرور شاهد افزایش رشد سایت و بهبود برندسازی آن خواهید شد.

10 تکنیک مهم برای افزایش فروش سایت

اگر می‌خواهید فروش بیشتری در سایت‌تان تجربه کنید، باید حتما از جزییات عملکرد رقبا اطلاع داشته باشید. پیشرفت در این حوزه مهم‌ترین موضوعی است که می‌تواند برای شما زمینه ساز موفقیت باشد. استفاده از خدمات جدید و به روز می‌تواند شما را در لیست وب سایت‌های برتر قرار دهد و شرایط را برای رشدتان فراهم کند. پس بدیهی است که کمک گرفتن از متخصصین در این حوزه می‌تواند برای کسب و کارتان به شدت مفید باشد. در ادامه 10 تکنیک حیاتی برای افزایش فروش سایت را مرور می‌کنیم. این تکنیک‌ها چکیده‌ای از تجربیات سال‌ها فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ تیم بهین آوا است.

1-وب سایت‌تان را بهینه کنید

آن چه اهمیت دارد بهینه سازی وب سایت است. زمانی که مشتری در تجربه کاربری استفاده از سایت شما ناموفق باشد، قطعا اعتماد خوبی نخواهد داشت و فروش رقم نمی‌خورد. پس برای بهبود اوضاع وب سایت‌تان باید بهینه سازی را آغاز کنید. این پروسه بسیار پیچیده است و متخصصین خاص خود را می‌طلبد. آن چه در بهینه سازی انجام می‌شود ابعاد مختلفی دارد. عده‌ای برای زیر ساخت‌های سایت بهینه سازی را انجام می‌دهند و عده‌ای طراحی گرافیکی، نحوه دسترسی به بخش‌های مختلف سایت و ساده سازی‌های این‌چنینی را برعهده می‌گیرند. محصولا نهایی بهینه سازی سایت در 50% موارد قابل مشاهده نیست و از نظر فنی تغییرات اعمال شده است. به همین دلیل باید حتما نسبت به این موضوع هوشیار باشید و تیم مسئول، متخصص و حرفه‌ای را انتخاب کنید تا عملکرد تخصصی خوبی داشته باشند.

2-سئو سایت را جدی بگیرید

بسیاری از افراد نسبت به سئو سایت بی اهمیت هستند. حتی در برخی موارد مشاهده کردیم که متخصصین سایت اصلا عملکرد سایت را رصد نمی‌کنند و از هیچ سیستم مانیتورینگی بهره نمی‌برند. همین موضوع موجب شده است تا سئو سایت به شدت ضعیف باشد و رقبا به راحتی با خدماتی ضعیف اما وب سایتی قوی، جای خود را برای رشد باز کنند. به همین دلیل، اگر شما هم در جستجو هستید که چگونه فروش اینترنتی خوبی داشته باشیم، باید به این نکته توجه کنید. سئو سایت می‌تواند به بهترین شکل ممکن شرایط را برای رشدتان فراهم کند. متخصصین بهین آوا در این حوزه به شکل تخصصی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و می‌توانند اطلاعات خوبی در مشاوره رایگان به شما ارائه کنند. جهت استفاده از این خدمات شماره تماس‌تان را در باکس زیر وارد کنید.

 بیشتر بخوانید : 0 تا 100 آموزش رایگان بازاریابی و مارکتینگ 2023

10 راهکار برتر برای افزایش فروش سایت شما

3-تبلیغات حرفه‌ای دیجیتال

یکی از کلیدی‌ترین روش‌های بهبود و افزایش فروش سایت، توجه به بحث تبلیغات است. در دنیای دیجیتال وقتی صحبت از تبلیغات به میان می‌آید، آموزش افزایش فروش سایت با تکنیک‌هایی مثل تیزر تلویزیونی یا بیلبرد نیست! بلکه تبلیغاتی کم هزینه و متناسب با بودجه اولیه پروژه است. برای افزایش فروش سایت کافی است به متخصصین این حوزه مراجعه کنید. بهین آوا با در اختیار گذاشتن راهکارهای مختلف برای تبلیغات، به شما نشان می‌دهد که بازدهی تبلیغ چیست. مثلا استفاده از بنر تبلیغاتی، تبلیغات کلیکی، تبلیغات پوش نوتیفیکیشن و موارد این‌چنینی می‌تواند سمت و سوی کسب و کارتان را حرفه‌ای کند و همه چیز را برای رشد و پیشرفت آماده کند.

4-آموزش پرسنل پشتیبان فروش

اگر هدفتان پیشرفت و عملکرد حرفه‌ای در حوزه فروش آنلاین باشد، باید حتما به پشتیبانی آنلاین توجه کنید. معمولا متخصصین این حوزه برای آموزش بهترین افراد هستند. در بهین آوا به دلیل تمرکز بر فروش و برندسازی، امکان آموزش به نیروهای پشتیبان، نیروهای فروش تلفنی و حضوری فراهم است. شما متناسب با شرایط و استراتژی کسب و کارتان می‌توانید از این خدمات استفاده کنید و نیروهای پشتیبانی را آموزش دهید. یادتان باشد هر فردی که در مجموعه شما به تماس تلفنی پاسخ می‌دهد، نشانگر ماهیت و هویت مجموعه شما است. پس حتما در این زمینه با جدیت و توجه کافی عمل کنید. نوع برخورد پرسنل با مشتریان حتی در پشتیبانی آنلاین نیز اهمیت دارد. به همین دلیل آموزش حرفه‌ای ضروری‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه کنید.

5-مشتری مداری و ایجاد وفاداری

یکی از ضروری‌ترین موضوعاتی که می‌تواند به رشد کسب و کارتان کمک کند، مشتری مداری است. شما به راحتی می‌توانید از طریق مشتریانی که یک بار به شما اعتماد کرده‌اند، مشتریان وفادار بسازید. با تعیین استراتژی نحوه برخورد، ارائه خدمات و ایجاد آفر یا فرصت‌های ویژه می‌توانید همه چیز را مدیریت کنید. افزایش فروش سایت از طریق این تکنیک به شما کمک می‌کند تا خیلی راحت فروش‌تان را حفظ کرده و آن را ارتقا دهید. تجربه موفق فروش از طریق سایت، می‌تواند به راحتی از طریق معرفی به دیگران منتقل شود و سود نهایی آن برای برند و کسب و کار شما باشد. مشاوران مجموعه بهین آوا با آگاهی کافی از شرایط مارکت مورد نظرتان می‌توانند بهترین آگاهی را جهت تعیین خط مشی فروش و ارتباط با مشتری ارائه کنند.

6-شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرید

شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین بخش زندگی این روزهای ما و روابط‌مان را تشکیل می‌دهند. در این فضاها می‌توان از آموزش افزایش فروش سایت، آموزش تولید محتوای اینستاگرام و چگونگی فروش بهتر در فضای مجازی را مشاهده کرد. هر نوع محتوایی مطابق با سلیقه کاربران وجود دارد و این فضاها به شدت برای افراد مورد اعتماد هستند. استفاده از شبکه های اجتماعی، معرفی‌ محصول یا خدمات توسط صفحات معتبر و تولید محتوای هوشمندانه می‌تواند به افزایش فروش سایت شما کمک کند. به همین دلیل باید با دقت در این حوزه تحقیق کنید و آموزش ببینید. اگر خودتان اطلاعاتی در این خصوص ندارید، از متخصصین بهین آوا کمک بگیرید. متخصصین ما با دانش بالا، آشنایی کافی با الگوریتم‌های اینستاگرام و نحوه تولید محتوا در این فضا می‌توانند راهنمای مناسبی برای‌تان باشند. با ورود شماره تماس در باکس زیر شانس استفاده از مشاوره رایگان متخصصین بهین آوا در حوزه شبکه‌های اجتماعی را خواهید داشت.

7-مارکت پلیس‌ها را بشناسید

اگر میخواهید بدانید که چگونه فروش آنلاین خوبی داشته باشیم، لازم است تا Market Place های مختلف را شناسایی کنید. استفاده از پتانسیل فروش در این فضاها می‌تواند برند شما را مشهورتر کند و میزان فروش‌تان را افزایش دهد. اگر فروش موفق هدف شما باشد، استفاده از پلتفرم فروش در دیجیکالا، ایلماز و با سلام می‌تواند راهکار مناسبی باشد. شما با عقد قراردادی ساده می‌توانید محصولات‌تان را برای فروش در این سایت‌ها ارائه کنید، عکس بگیرید و مشخصات کالا را درج کنید. به این ترتیب شانس زیادی دارید تا خیلی راحت کسب درآمد کنید. اما در صورتی که مایل هستید خرید از سایت خودتان انجام شود، استفاده از ترب می‌تواند راهکار مناسبی باشد. شما به راحتی با ارائه قیمت رقابتی شانس فروش محصول خواهید داشت.

10 ترفند که شمارا به یک فروشنده حرفه ای تبدیل می کند 10 راهکار برتر برای افزایش فروش سایت شما

8-گوگل ادز و افزایش فروش

همه ما قصد داریم با افزایش فروش سایت، سود حاصل از کسب و کارمان را افزایش دهیم. به همین دلیل استفاده از تکنیک‌های بازاریابی روز دنیا می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. گوگل ادز به عنوان روشی کارآمد در بهبود سئو مورد استفاده قرار می گیرد. شما به راحتی می‌توانید با گوگل ادز شانس افزایش مشتری داشته باشید و در کلمه کلیدی خاصی بالاتر از سایر رقبا باشید. هرچند این اقدام بسیار تخصصی است و نیازمند حضور افرادی حرفه‌ای در این حوزه دارد، اما با خیال آسوده می‌توانید در بهین آوا این خدمات را جستجو کنید. متخصصین ما می‌توانند با ارائه راه‌کارهای حرفه‌ای و شناخت کلمات کلیدی مدنظر برای فروش بیشتر، گوگل ادز را اعمال کنند و سود بالایی برای تان رقم بزنند.

9-تلفیق تبلیغات و آفرهای هیجان انگیز

اگر به روند رشد برخی کسب و کارها نگاه کنید، متوجه نگاه تلفیقی آن‌ها در حوزه تبلیغات و فروش خواهید شد. ارائه آفرهای ویژه و پکیج‌های هیجان‌انگیز تخفیفی در کنار تبلیغات گسترده یا هوشمندانه مهم‌ترین راز افزایش فروش سایت است. شما باید کمی از سودتان کم کنید و برای تبلیغات هزینه کنید تا مشتری در یک شرایط ویژه روحی با تبلیغات‌تان مواجه شود. مثلا استراتژی تبلیغات در کنار افرهای وسوسه کننده نزدیک به یک مناسبت خاص می‌تواند به شدت کاربردی باشد. از سوی دیگر در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مخاطبان‌ و مشتریان‌تان نیز موجب می‌شود تا برای استارت این کار ابتدای ماه را مدنظر قرار دهید تا مشتریان پر پول باشند و امکان استفاده از آفرتان را داشته باشند.

10-رپورتاژ آگهی برای فروش سایت

در آموزش افزایش فروش سایت، به عنوان یک تکنیک حیاتی می‌توان به رپورتاژ آگهی اشاره کرد. زمانی که رپورتاژ آگهی با اهدافی متفاوت و در راستای استراتژی فروش‌تان انجام می‌شود، نتایجی شگفت انگیز دارد. بهین آوا به راحتی در برترین وب سایت‌های حوزه معماری، زیبایی، بانوان، سلامت و پزشکی می‌تواند برای‌تان رپورتاژ آگهی درج کند. این اقدام با کم‌ترین هزینه و بالاترین میزان بازدهی انجام می‌شود تا به راحتی تاثیر آن در فروش‌تان را مشاهده کنید.

سوالات متداول

آیا برای افزایش فروش سایت باید قیمت کالاها را کم کرد؟

خیر، این استراتژی در برخی مواقع می‌تواند مدنظر قرار گیرد که آفرهای گوناگونی برای مشتریان ارائه می‌شود. اما کاهش قیمت بدون استفاده از 10 تکنیک بالا نمی‌تواند بر افزایش فروش سایت موثر باشد.

آیا تبلیغات مستقل بازدهی خوبی ندارد؟

خیر! تبلیغات مستقل و بدون استراتژی نمی‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد. ضمن این‌که استفاده از متخصصین در این حوزه می‌تواند هزینه‌های تبلیغات شما را کاهش دهد.

آیا تبلیغات بنری برای افزایش سایت مناسب است؟

بله، با استفاده از تبلیغات هوشمندانه، طراحی قوی و استراتژی مناسب می‌توان از تبلیغات بنری در راستای افزایش فروش و برندسازی استفاده کرد.

چگونه فروش اینترنتی خوبی داشته باشیم؟

برای آنکه بدانیم چگونه فروش اینترنتی خوبی داشته باشیم، کافی است نکاتی که در بالا به آن اشاره شد را بدانید و برای آن برنامه ریزی کنید.

 بیشتر بخوانید : فروش تلفنی چیست – صفر تا صد فروش تلفنی

صفر تا صد آموزش فروش تلفنی + 10 قانون 10 راهکار برتر برای افزایش فروش سایت شما

درخواست مشاوره رایگان دارید؟

کافی است فرم تماس رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانید در هر زمانی به طور مستقیم با ما تماس گرفته یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *