راهنمای قدم به قدم ساخت کمپین گوگل ادز بهینه

ساخت کمپین گوگل ادز بهینه

ساختن کمپین‌های تبلیغاتی با استفاده از Google Ads یک راه بسیار موثر برای جذب مشتریان و افزایش نرخ تبدیل است. با استفاده از این پلتفرم تبلیغاتی، شما می‌توانید تبلیغات خود را به صورت هدفمند و با دقت با کمپین گوگل ادز به مخاطبان مورد نظر خود نشان دهید. در این راهنما، ما به شما گام به گام نحوه ساخت یک کمپین گوگل ادز بهینه را آموزش می‌دهیم.

از پژوهش کلمات کلیدی گرفته تا ایجاد آگهی‌های جذاب و تنظیمات دقیق کمپین، شما قادر به بهره‌مندی از امکانات گوگل ادز برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود خواهید بود. این راهنما با ارائه راهکارهای عملی و نکات بهینه‌سازی به شما کمک می‌کند تا تبلیغاتتان بهتر دیده شده و عملکرد آن‌ها بهبود یابد.
اکنون با ما همراه شوید تا با گام‌های ساده، به کمپین‌های تبلیغاتی خود در گوگل ادز به صورت بهینه بپردازید و به بهترین نتایج دست یابید. تیم متخصص بهین آوا، با مهارت و اقدامات موثر خود در راستای ساخت کمپین گوگل ادز بهینه عمل می‌کند تا در نهایت به موفقیت در کسب و کار خود برسید.

چطور کمپین گوگل ادز بسازیم؟ 12 قدم

درست است که راه اندازی یک کمپین گوگل ادز امری پیچیده به نظر می‌رسد، اما با راهنمای قدم به قدم، این فرایند قابل فهم و انجام پذیر می‌شود. با اجرای این مراحل، شما یک کمپین گوگل ادز بهینه راه‌اندازی کرده و به بهترین نحو ممکن به مخاطبان خود نمایش خواهید داد. تیم بهین آوا با مهارت و تخصصی که در این امر دارد، از تحلیل داده‌ها و بهبودهای مداوم نیز استفاده می‌کند تا عملکرد کمپین شما همیشه بهینه باقی بماند. در اینجا، مراحل اولیه برای ساخت یک کمپین گوگل ادز بهینه را توضیح می‌دهیم:

مرحله یک: ورود به اکانت گوگل ادز و ایجاد کمپین

برای ورود به اکانت وارد اکانت گوگل ادز خود شوید و روی آیکن “Campaigns” کلیک کنید. سپس گزینه “+New Campaign” را انتخاب کنید تا کمپین شما ایجاد شود.

مرحله دو: انتخاب هدف ایجاد کمپین (Choose Objective)

هدف ایجاد کمپین را انتخاب کنید. برای مثال، اگر هدفتان افزایش ترافیک سایت مورد نظرتان است، هدف “Website Traffic” را انتخاب کنید.

ورود به اکانت گوگل ادز و ایجاد کمپین

مرحله سه: انتخاب نوع کمپین (Select a Campaign Type)

نوع کمپین مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر نوع کمپین تنظیمات خاص خود را دارد. بهتر است با انواع مختلف کمپین‌ها قبل از آن آشنا شوید. در ادامه با نوع کمپین گوگل ادز آشنا خواهیم شد.

مرحله چهار: هدف نهایی از تبلیغ در کسب و کار

در این مرحله، شما باید تعیین کنید که هدف و قصد نهایی‌تان از انجام تبلیغ در کسب و کار چیست؟ آیا قصد داشتن وبسایت ویزیت را دارید؟ آیا هدف فون کال است که تارگت نهایی شما فروشگاه و محصولات آن و در نهایت بازدید از محصولات است؟ یا حتی گاهی هم ممکن است قصد داشته‌باشید که اپلیکیشن شما در مرحله دانلود توسط مشتریان قرار بگیرد.

مرحله پنج: تعیین استراتژی قیمت‌گذاری کمپین گوگل ادز (Bidding)

در این مرحله یعنی قیمت گذاری هوشمند، شما باید استراتژی قیمت‌گذاری را بر اساس هدف اصلی کمپین انتخاب کنید. یک استراتژی‌های معمول شامل CPC می‌شود که به معنای پرداخت بر اساس هر کلیک یا سرچ بر روی تبلیغ است. در سرچ، برای انتخاب Bidding، یک کانورژن (نوعی تعامل که کاربر یا مشتری با تبلیغات برند و محصولات شما ایجاد می‌کند) وجود دارد که بر اساس ایونت‌هایی که انتخاب شده، هزینه را کم می‌کند.

مسئله بعدیmaximize click است که بیشترین ورودی را می‌دهد و همه‌ی کلمات کلیدی با هم یک قیمت را کسب می‌کنند و بر اساس تصمیم گیری گوگل در زمان یادگیری آن که حدود یک هفته تا ده روز است، به هر کلمه بید جداگانه را به صورت اتوماتیک اعطا می‌کند.
بعدیtarget impression share است.

یعنی بر اساس جایگاه نمایش، کمپین نمایش می‌گیرد. این مورد هم بر اساس کلیک است. اما با این تفاوت که در این مورد قصد داریم صددرصد لینک اول تا چهارم هر زمان که مختص به ما بود نمایش را دریافت کند. در نظر داشته باشید، استراتژی قیمت‌گذاری باید با هدف اصلی کمپین و بودجه‌ی شما سازگار باشد.

تعیین استراتژی قیمت‌گذاری کمپین

مرحله شش: تنظیمات کمپین (Select Campaign Setting)

در این بخش، تنظیمات مربوط به جزئیات کمپین را اعمال کنید. برای هر کمپین تبلیغاتی که ایجاد می‌کنید، می‌توانید میزان هزینه‌ای که می‌خواهید روی کلیک‌ها و تبدیل‌ها خرج کنید، شبکه‌ها و مکان‌های جغرافیایی که می‌خواهید تبلیغات شما در آن نمایش داده شود و موارد دیگر را کنترل کنید. این مرحله شامل مواردی است.

به عنوان مثال Display Network را داریم که به معنای نمایش در جایگاه‌های بنری گوگل به صورت نوشتاری است و Search Network نیز به معنای همکارهای غیر مستقیم گوگل که حالت سرچ دارند، به عنوان مثال در کجا نمایش داده می‌شود؟ در سرچ بار یوتیوب

تنظیمات کمپین

مرحله هفت: مشخص کردن مکان و زبان (Specify Location & Language)

مکان جغرافیایی و زبان مورد نظر خود را مشخص کنید تا تبلیغات به دقت به مخاطبان شما نمایش داده شوند. شما می‌توانید کشورها، مناطق یا حتی شهرهای خاص را انتخاب کنید. زبانی را که مخاطبان شما صحبت می‌کنند، مشخص کنید. تنظیمات مکان باید با جمهور هدف کمپین هماهنگ باشد. انتخاب زبان‌های مورد نظر بر اساس شناخت مشتریان می‌تواند کارآمدی را افزایش دهد.

مشخص کردن مکان و زبان

مرحله هشت: انتخاب مخاطبان (Audience Segments)

مخاطبان هدف کمپین خود را مشخص کنید. این گزینه شامل جنسیت، سن و مشخصه‌های دیگر می‌شود. تعریف دقیق مخاطبان موجب افزایش کارآیی تبلیغات می‌شود. استفاده از ابزارهای تعیین مخاطب مثل Google Analytics می‌تواند کمک کند.

انتخاب مخاطبان

مرحله نه: انتخاب کلمات کلیدی (Keywords)

کلمات کلیدی مورد نظر خود را بر اساس هدف کمپین انتخاب کنید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و دقیق به کسب و کار شما مهم است. پیشنهادهای مرتبط به تحقیق و پژوهش دقیق در مورد نیازهای هدف گروه مخاطبان می‌پردازند.

انتخاب کلمات کلیدی

مرحله ده: ساخت تبلیغات (Ads)

در این مرحله، باید تبلیغات خود را ایجاد کنید. این شامل ایجاد عناوین جذاب، توضیحات مؤثر و انتخاب تصاویر یا ویدئوهای جذاب است. ابتدا عنوان و توضیحات باید جذاب و مرتبط با هدف کمپین باشند. استفاده از تصاویر یا ویدئوهای متناسب با محتوای تبلیغات مهم است.

ساخت تبلیغات

مرحله یازده: تعیین بودجه روزانه

مقدار بودجه روزانه که می‌خواهید برای کمپین خود اختصاص دهید را مشخص کنید. این میزان مشخص می‌کند که هر روز چقدر می‌خواهید هزینه کنید. بر اساس برنامه‌ها و اهدافتان، بودجه را مشخص کنید. همچنین مرتباً عملکرد کمپین را نظارت کرده و بودجه را به‌روز کنید.

مرحله دوازده: مرحله بازبینی (Review)

پیش از انتشار، تمام جزئیات کمپین را با دقت مرور کنید. از جمله عناوین تبلیغات، کلمات کلیدی، تصاویر، و تنظیمات دیگر. اطمینان حاصل کنید که همه تنظیمات به درستی انجام شده‌اند. علاوه بر آن، قبل از راه‌اندازی، تست کمپین را اجرا و اطمینان حاصل کنید که همه چیز صحیح عمل می‌کند.

مرحله بازبینی

نکات مهم در راستای بهینه کردن کمپین گوگل ادز

بهینه‌سازی کمپین‌های Google Ads می‌تواند به بهبود عملکرد و بازدهی تبلیغات شما کمک کند. انتخاب کلمات کلیدی متناسب از نکات مهم است. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی انتخاب شده مرتبط و متناسب با محتوای تبلیغات شما هستند. استفاده از ابزارهای مثل Google Keyword Planner برای انتخاب کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا و رقابت مناسب پیشنهاد می‌شود.

گروه‌بندی مرتبط و منطقی کلمات کلیدی در یک گروه تبلیغاتی و تنظیم تبلیغات متناسب با هر گروه کلمات کلیدی نیز با اهمیت است. تبلیغات جذاب از عناصری هستند که در راستای بهینه کردن کمپین گوگل ادز می‌توانند مفید واقع شوند. برای تبلیغات عناوین جذاب و توضیحات مؤثر انتخاب نمایید و از اصطلاحات جذاب و استفاده کنید.

در صورت استفاده از تصاویر یا ویدئوها، مطمئن شوید که دارای خاصیت جلب توجه مخاطبان را دارند و به محتوای تبلیغات مرتبط‌اند. اطمینان از اینکه صفحات مقصد (لندینگ پیج) مرتبط و بهینه‌سازی شده برای تبلیغات هستند نیز از نکات مهم است. آزمایش و بهبود صفحات مقصد بر اساس نتایج واکنش کاربران را نیز فراموش نکنید. استفاده از گزینه‌های تعریف مخاطب در Google Ads بر اساس جنسیت، سن، جغرافیا و سایر ویژگی‌های هدف را در مسیر بهینه سازی کمپین گوگل ادز در نظر بگیرید.

علاوه بر این می‌توانید نتایج را پیگیری و اندازه‌گیری نمایید. در این راستا می‌توانید از ابزارهای آنالیتیک مانند Google Analytics برای پیگیری نتایج و عملکرد کمپین استفاده کنید و به تحلیل دقیق نتایج و اصلاح استراتژی بر اساس داده‌های به دست آمده بپردازید. بهینه‌سازی مداوم را در نظر بگیرید. در این راستا بهبود مستمر بر اساس بازخورد کاربران و تحلیل عملکرد و پیگیری تغییرات در الگوریتم‌های Google و به‌روزرسانی‌های صنعت تبلیغات آنلاین را می‌توانید انجام دهید. استفاده از ابزارهای ردیابی تبلیغاتی برای اندازه‌گیری عملکرد تبلیغات در کلیک‌ها، تبدیل‌ها و سایر معیارها می‌تواند برای بهینه سازی تبلیغات کمپین گوگل ادز مفید واقع شود.

انواع کمپین گوگل ادز

کمپین‌های Google Ads به تبلیغات آنلاین در پلتفرم Google Ads اختصاص دارند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا تبلیغات خود را به صورت هدفمند و با توجه به اهداف تجاری خود مدیریت کنند. در Google Ads، انواع مختلفی از کمپین‌ها وجود دارد، که هرکدام ویژگی‌ها و هدفهای خاصی دارند. در ادامه به برخی از انواع مهم کمپین‌های Google Ads اشاره شده است:

کمپین جستجوگری (Search Campaigns)

هدف: نمایش تبلیغات در نتایج جستجوی Google بر اساس واژه‌های کلیدی
نوع تبلیغ: تبلیغات متنی با لینک به صفحه مقصد

کمپین تبلیغات تصویری (Display Campaigns)

هدف: نمایش تبلیغات در شبکه تبلیغات تصویری Google (Google Display Network) در وب‌سایت‌ها، بلاگ‌ها و برنامه‌های مختلف
نوع تبلیغ: تصاویر یا تبلیغات HTML

کمپین تبلیغات ویدئویی (Video Campaigns)

هدف: نمایش تبلیغات ویدئو در YouTube یا در شبکه تبلیغات تصویری Google
نوع تبلیغ: ویدئوهای تبلیغاتی

کمپین تبلیغات محصول محور (Shopping Campaigns)

هدف: نمایش محصولات فروشندگان در نتایج جستجو با تصاویر و قیمت‌ها
نوع تبلیغ: تبلیغات محصول محور با تصاویر و اطلاعات مربوط آن

کمپین تبلیغات اپ (App Campaigns)

هدف: نمایش تبلیغات اپلیکیشن‌های مختلف مثل نمایش در گوگل پلی که بر اساس عنوان اپلیکیشن انتخاب می‌کند در چه دسته بندی قرار گیرد.
نوع تبلیغ: تبلیغات متنی یا تصویری

کمپین تبلیغات با بیشترین بازخورد

هدف: ترکیبی از همه‌ی مدل‌های تبلیغاتی در تمام شبکه‌ها و وسایل چندرسانه‌ای با بیشترین بازدهی
نوع تبلیغ: تصاویر، ویدئو، تبلیغات HTML که مخاطب مورد نظر را شناسایی کرده و در همه‌جا تبلیغات را به مشتری نشان می‌دهد. مثل ویدیوهای گوناگون، یوتیوب، اپلیکین‌های مختلف و…

برای ساخت یک کمپین Google Ads بهینه و مؤثر، می‌توانید از راهنمای قدم به قدم زیر استفاده کنید. در ابتدا، هدف خود را به دقت مشخص کنید و از انتخاب نوع کمپین (جستجو، تصویری، ویدئویی و…) مناسب برای آن اطمینان حاصل کنید. سپس، تحقیق کنید و واژه‌های کلیدی مهم و مرتبط با کسب و کار خود را شناسایی کنید. در هنگام نوشتن تبلیغات، از عناوین جذاب و توضیحات مختصر و جذاب استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که صفحه مقصد شما (لندینگ پیج) با تبلیغات هماهنگ و جذاب است. از تنظیمات هدفمند مانند موقعیت جغرافیایی، زمان‌بندی تبلیغات و نوع دستگاه‌های هدف بهره ببرید. در ادامه، عملکرد کمپین را با استفاده از ابزارهای آنالیتیک Google رصد کرده و در صورت نیاز، تغییرات و بهبودهای لازم را اعمال کنید. این راهنما به شما کمک می‌کند تا بهبودهای مستمر در تبلیغات خود داشته باشید و عملکرد بهینه‌تری را تجربه کنید.

به یاد داشته باشید که پیش از اقدام به ایجاد کمپین گوگل ادز، حتما باید مراحل طراحی سایت خود را تمام کرده باشید. برای دریافت خدمات گوگل ادز با کارشناسان ما در بهین آوا  تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *