موشن گرافی، ایجاد جذابیت بصری برای معرفی خدمات و محصولات

موشن گرافی

اگر می خواهید برای کسب و کار خود فیلم های متحرک تولید کنید، احتمالاً از خود پرسیده اید: تفاوت بین انیمیشن و موشن گرافی (motion graphic) چیست؟

موشن گرافیک شاخه ای از انیمیشن است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طور خاص، زمانی که عناصر طراحی، اشیاء، اشکال، تصاویر و متن متحرک می شوند یا به حرکت در می آیند، طراحی گرافیکی است و از انجایی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ، ویدئو نقش بسیار مهمی و تاثیرگذاری دارد و بازاریابان از این روش برای اهداف مختلف، از جمله ویدیوهای توضیحی استفاده می کنند، زیرا آنها به راحتی یک مفهوم را بیان می کنند.

در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا در رابطه با موشن گرفی و مزایای ساخت موشن گرافیک در تبلیغات کسب و کار، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

موشن گرافی چیست؟

برای تعریف این روش می توان اینطور بیان کرد که قطعاتی از انیمیشن یا فیلم دیجیتالی است که توهم حرکت یا چرخش را ایجاد می ‌کند و معمولاً با صدا برای استفاده در پروژه ‌های چند رسانه ‌ای ترکیب می‌ شود. به عبارت بهتر،  نوع خاصی از انیمیشن را تعریف می کند و می توان گفت که یک نقطه میانی بین انیمیشن و طراحی گرافیک است.

در واقع،  راهی برای برقراری ارتباط با بیننده و عمق بخشیدن به داستان است که همراه با موسیقی و متن موثر، می توانند به ما پیام بدهند. در بیشتر موارد، هدف موشن گرافیک ارائه اطلاعات با استفاده از متون گرافیکی یا متحرک برای دستیابی به یک هدف ارتباطی خاص است.

در بسیاری از مواقع، ویدیوهای موشن گرافی با روایت صوتی همراه می شوند تا به بینندگان کمک کند گرافیک و متن های متحرکی را که تماشا می کنند،  بهتر درک کنند. در واقع، هدف از موشن گرافی این است که ایده ها را به صورت بصری در معرض دید قرار دهد تا درک آنها آسان تر شود.

قانون اصلی این است که هر عنصر ویدیویی، متون، تصاویر و موسیقی یا روایت صوتی نیاز به گفتگو و جریان با هم دارند. بینندگان باید احساس کنند که این ویدیو به جای گوش دادن به صدا، چیزی برای اهمیت دادن به آنها می دهد و به همین دلیل، ارزش افزودن به موشن گرافیک بسیار مهم است!

به هر صنعتی که به ذهنتان می رسد فکر کنید. همه آنها می توانند از طریق موشن گرافی برای انتقال پیام های خود استفاده کنند و با توجه به اینکه آنها ترکیبی از طراحی گرافیکی و انیمیشن هستند، این روش معمولا در خدمت قطعات تجاری و مشتری محور است.

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد: نرم افزار طراحی کاتالوگ دیجیتال

چه زمانی از موشن گرافی استفاده می شود؟

موشن گرافیک برای ترسیم یا تأکید بر حقایق و نشان دادن نکته ای که می خواهید بیان کنید، بهترین انتخاب است. در واقع، موشن گرافی زمانی استفاده می شود که نیازی به روایت یا داستان سرایی نباشد.

این ویدیوها می توانند خدمات یا محصولات پیچیده شما را تجزیه کرده و به شکلی به یاد ماندنی ارائه دهند. به یاد داشته باشید که کمک بصری، اصلی ترین ویژگی موشن گرافی است، بنابراین آنها در آموزش ایده هایی که از طریق تصاویر به سختی درک می شوند، عالی هستند.

مزایای ساخت موشن گرافیک برای تبلیغات کسب و کار

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره شد، موشن گرافی ترکیبی از طراحی گرافیک، انیمیشن، صدا است که می توان از آن به عنوان قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی در وب یاد کرد.

آنها داستانی را با استفاده از جنبه های عکاسی، تصویرسازی، تایپوگرافی برای ایجاد ترکیب بندی های بصری عالی، روایت می کنند تا بینندگان را درگیر خود نگه دارند.nnدر واقع، موشن گرافیک روشی خلاقانه برای ارائه ایده ‌های پیچیده به روشی ساده است که هر کسی از کودکان گرفته تا افراد مسن می ‌تواند با آن درگیر شود و آن را درک کنند.

به زبان ساده، بسیار در دسترس هستند و این چیزی است که آن را به ابزار بازاریابی قدرتمندی برای تبلیغات کسب و کار تبدیل می کند.nnدر ادامه توضیح داده ایم که چرا موشن گرافی برای بازاریابی محتوا و مدیریت رسانه‌ های اجتماعی راهگشاست:

موشن گرافیک محتوای روزمره را جذاب تر می کند

عصر حاضر که بیش از حد دیجیتال  شده است، حاوی محتوای بسیار زیادی است که ممکن است برای اکثر مردم فاقد محتوایی با ارزش برای تماشا باشد. بنابراین، اگر محتوایی را ارائه می ‌دهید که مخاطب آن را خسته‌ کننده می ‌داند، ایجاد یک چیز جالب ‌تر فقط با یک کلیک فاصله دارد و استفاده از آن یک راه عالی برای انجام این کار است.

موشن گرافی باعث ایجاد و افزایش آگاهی از برند می شود

در یک بازار اشباع شده، داشتن هویت برند قوی، سهم بازار را به نفع کسب و کار شما افزایش می دهد. اگر مشتریان بالقوه از برند شما آگاه باشند، به احتمال زیاد تا آخرین مرحله خرید پیش خواهند رفت. شما می توانید با تولید ویدیوی معمولی، هویت بسازید. با این حال، هزینه ‌های اضافی مربوط به تولید محتوای لایو اکشن که کاملاً صدا و اخلاق برند شما را در بر می‌گیرد، می‌ تواند به جایی برسد که دیگر سودی نداشته باشد.

با این حال، وقتی صحبت از گرافیک متحرک می ‌شود، می‌ توانید به طرز ماهرانه ‌ای نکاتی را که به برند شما اشاره می ‌کنند، اضافه کنید و مخاطبان می توانند به راحتی این شناسه ها را در تولیدات بعدی که نشان می دهید، انتخاب کنند.

موشن گرافیک ها به راحتی قابل اشتراک گذاری هستند

ویدیوهای موشن گرافیک کوتاه هستند و مستقیماً به اصل مطلب می پردازند.  علاوه بر این، از نظر بصری نیز جذاب هستند و باعث می شوند تا کسب و کار شما دستورالعملی برای موفقیت در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیدا کند.nnقابلیت اشتراک‌گذاری آسان نیز یکی دیگر از جنبه ‌های برجسته موشن گرافی است که به بازاریابی ویدیویی – موبایل – کمک می ‌کند و تطبیق  با دستگاه های تلفن همراه راه بسیار خوبی برای پیشبرد استراتژی بازاریابی شماست.

موشن گرافیک کارآمد و مقرون به صرفه است

همانطور که قبلا اشاره کردیم، موشن گرافیک اطلاعات پیچیده را بسته بندی می کند و آن را به شکلی ارائه می کند که اعضای عادی بازار هدف شما به راحتی بتوانند آن را درک کنند. از سوی دیگر، این روش هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و می توانید تمام کارها را در رایانه با کمک برخی از نرم افزارها انجام داد و همچنین زمان کمتری برای تکمیل آن صرف می شود.

یکی دیگر از جنبه هایی که موشن گرافیک ها را برای تبلیغات کسب و کار در اولویت قرار می دهد این واقعیت است که می توان آنها را بدون هیچ صدایی ساخت. زیرا بسیاری از مردم هنگام استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود ویدیوها را در حالت بی صدا تماشا می کنند.

هزینه ساخت موشن گرافی

در مقایسه با سایر انیمیشن ها و ویدیوها، این روش ارزان تر و آسان تر ساخته می شود، پیچیدگی کمتری دارد و به راحتی در مدت زمان کوتاهی ساخته می شود. هزینه هر 1 دقیقه موشن گرافی درجه یک که توسط افراد متخصص و حرفه ای در شرکت بهین آوا ساخته می شود در حدود 9900000 و هزینه هر 1 دقیقه موش گرافیک درجه 2 چیزی در حدود 4800000 تومان است.

سفارش موشن گرافی تبلیغاتی

.اگر تصمیم دارید یک موشن گرافیک حرفه ای و عالی برای برند و کسب و کار خود طراحی کنید، می توانید این کار را به تیم حرفه ای و متخصص شرکت بهین آوا سفارش دهید و خیالتان از خلاقانه و حرفه ای بودن سفارش موشن گرافی تبلیغاتی راحت باشد.

با استفاده از ویدیوهای موشن گرافیک می توانید به سادگی به کسب و کار خود ارزش اضافه کنید، اما قبل از انتخاب نوع مناسب محتوا، باید اهداف تجاری خود را از محتوای تولید شده و جمعیت هدف، علایق و هدف گذاری مناسب مخاطب مشخص کنید. پس باید با دقت یک آژانس بازاریابی حرفه ای را انتخاب کنید که متخصص در ارائه و تولید موشن گرافیک حرفه ای و متناسب با کسب و کار یا کمپین های شما باشد.

ما در بهین آوا انواع خدمات مناسب برای کسب و کار شما را پیشنهاد میکنیم که شامل طراحی سایت، طراحی گرافیک، خدمات سئو، خدمات گوگل ادز، طراحی کاتالوگ دیجیتال و حتی خدمات اینستاگرام و ادمینی سایت و … است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *