تخمین هزینه کمپین گوگل ادز با بازدهی بالا

هزینه گوگل ادز

به طور معمول طبق آمارهای گفته شده ۶۵ تا ۷۰ درصد مشاغل کوچک تا متوسط در تبلیغات کلیکی سرمایه گذاری می‌کنند. به همین دلیل مجموعه‌هایی که در این حوزه خدمات منحصر بفرد خود را به افراد ارائه می‌دهند، بسیار حائز اهمیت هستند.

در این بین گوگل به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم جست و جو آنلاین ۲۹ درصد مصرف بودجه تبلیغات دیجیتال و ۷۳ درصد بودجه تبلیغات در موتورهای جست و جو را به خود اختصاص داده‌است. گوگل ادز به عنوان نماینده رسمی گوگل توانسته بسیاری از نیازهای افراد را برطرف نماید.

هزینه بخش جدایی ناپذیر از هر کسب و کاری می‌باشد. در نتیجه اطلاع از هزینه گوگل ادز برای هر شخصی که قصد انتخاب آن را دارد، بسیار لازم و ضروری است. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود تا این مقاله در سایت بهین آوا را از دست ندهید.

هزینه گوگل ادز چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه گوگل ادورز

با هر جستجوی کلمه کلیدی در گوگل، نتایج مرتبطی به شما نشان داده می‌شود. اگر کلمه جستجو شده متناسب با کلمات کلیدی انتخاب شده در تبلیغ گوگلی باشد، تبلیغ شما وارد مزایده گوگل ادز می‌شود.

هزینه گوگل ادز بر اساس رتبه تبلیغ و امتیاز کیفی آن تعیین می‌گردد. هزینه گوگل ادز به طور کلی متغیر است و بستگی به عوامل متعددی از جمله صنعت، مکان، رقابت، کلمات کلیدی، کیفیت اعلان‌ها و صفحات فرود، تاریخ و زمان روز، وضعیت دستگاه کاربران و… دارد. در هر کمپین تبلیغاتی، شما مقدار حداکثری را که می‌خواهید برای هر کلیک پرداخت کنید، تعیین می‌کنید.

این مقدار به عنوان حداکثر CPC یا مبلغ پیشنهادی توسط شما مشخص می‌شود. هر بار که کاربری بر روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، هزینه شما به میزان کم‌تر یا برابر با این حداکثر CPC محاسبه می‌شود.  می‌کند. هزینه هر کلیک در گوگل ادز برابر است با عدد رنکینگ تبلیغاتی سایت پایین‌تر از شما، تقسیم بر نمره کیفیت شما + ۰.۰۱ دلار، بدین ترتیب هزینه هر کلیک در گوگل ادز برای شما ۱.۶۱ دلار خواهد بود.

حداقل هزینه گوگل ادز برای تبلیغ چه مقدار است؟

حداقل هزینه گوگل ادز

بعد از اینکه اکانت گوگل ادز خود را فعال کردید، می‌توانید آن را به میزان دلخواه شارژ کرده و کمپین تبلیغات در گوگل را آغاز کنید. در واقع برای شروع تبلیغ در گوگل ادز چیزی به عنوان حداقل هزینه مورد نیاز وجود ندارد. برای شارژ اکانت‌های مختلف گوگل ادز مانند اکانت‌های لیری، درهمی و دلاری می‌توان به ترتیب از تعرفه‌های شارژ ۱۰۰ لیری، ۱۰۰ درهمی و ۲۰ دلاری استفاده کرد.

تبلیغ‌کنندگان در گوگل به ازای هر دلار هزینه در گوگل ادز درآمدی معادل دو دلار به دست می‌آورند. با لطف هزینه گوگل ادز و تبلیغات در آن می‌توان سرمایه خود را تا دو برابر افزایش داد. البته گاهی اوقات به دلیل مزایای تبلیغات گوگل ادز میزان برگشت سرمایه از طریق تبلیغ در گوگل ادز حدود ۸ برابر است.

البته همواره باید از این روش تبلیغاتی انتظاری واقع بینانه داشته باشید و برای کسب نتیجه مناسب کمپین تبلیغاتی خود را به خوبی مدیریت کنید. در صورتی که با عدم کسب آگاهی‌های لازم و بدون دانش کافی سرمایه خود را صرف هزینه گوگل ادز کنید، بودجه خود را از دست خواهید داد و نتیجه دلخواه را کسب نخواهید کرد. در صورت عدم آشنایی کافی با گوگل ادز از پلن‌های تبلیغاتی مدیریت شده برای شروع تبلیغات خود در پلتفرم گوگل ادز استفاده کنید.

چه راه‌هایی برای پیش بینی هزینه گوگل ادز وجود دارد؟

پیش بینی هزینه گوگل ادز

راه‌های بسیاری برای برنامه ریزی و پیش بینی هزینه گوگل ادز وجود دارد، با کمک این موارد می‌توان تا حدود زیادی به مدیریت درست سایت کمک کرد. از طرفی برنامه ریزی برای هر بخش اداری و غیر اداری عاملی بسیار حیاتی به شمار می‌آید. در نتیجه شروع با یک برنامه برای کنترل هزینه‌ها و همزمان اطمینان از یک سرمایه گذاری قوی برای به دست آوردن بازدهی بالاتر امری ضروری است. راه‌های پیش بینی هزینه گوگل ادز به شرح زیر می‌باشد.

تعیین بودجه اولیه

در قدم اول شما می‌بایست توجه بسیاری به میزان بودجه‌ای که برای هزینه گوگل ادز صرف می‌کنید، داشته‌باشید. یک بودجه نیازمند تحقیقات زیادی در زمینه کلمات کلیدی و درک اهداف سازمانی شما می‌باشد. به همین علت در این مرحله، می‌توانید صفحات فرود خود را در Google Ads Planner اضافه کنید تا لیستی از کلمات کلیدی مرتبط، محبوبیت آن‌ها و رقابت‌های موجود در این زمینه را بدست آورید. با کمک این بخش شما قادر خواهید بود تا بازدهی هزینه گوگل ادز خود را افزایش دهید.

تقسیم بودجه در کمپین‌های سرچ

مورد بعدی که در پیش بینی هزینه‌های گوگل ادز مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد، تقسیم بودجه در کمپین‌های می‌باشد. کمپین‌های سرچ گوگل به دسته بندی‌های کلمات کلیدی تحقیقاتی، برند و رقبا تقسیم بندی می‌شوند. بهتر است که بیشترین بودجه را به کلمات کلیدی مرتبط با برند اختصاص دهید، در این صورت برندتان را به بازار معرفی کرده‌اید. البته توجه داشته باشید که ممکن است هزینه این کمپین نسبت به بقیه کمپین‌های گوگل ادز بیشتر شود.

پیش بینی بودجه با محاسبه گر گوگل ادز

ماشین حساب بودجه هزینه گوگل ادز یک رابط آسان و جذاب برای تنظیم بودجه شما و تجزیه و تحلیل آن است. در همین راستا برنامه‌های بسیاری بدین جهت تعبیه شده‌اند، از راه‌های محاسبه و تخمین بودجه گوگل ادز استفاده از کیورد پلنر است، شما می‌توانید کلمات مورد نظر را جستجو و در میانگین هزینه هر کلمه کلیدی را مشاهده کنید. پس از آن می‌توانید بودجه کلی را تخمین بزنید.

چگونه می‌توان هزینه گوگل ادز را کاهش داد؟

کاهش هزینه گوگل ادز

عوامل بسیاری به جهت کاهش هزینه گوگل ادز وجود دارد و بر هر فردی که از این سیستم استفاده می‌کند، لازم است تا از این نوع سیستم پیروی نمایند. به ‌طور کلی، می‌توان هزینه گوگل ادز را با بهینه‌کردن کمپین‌، متن تبلیغ، صفحه‌های فرود، کلمات کلیدی و چگونگی تطابق آن‌ها و همچنین هدف‌گیری مخاطبان کاهش داد. در واقع، با ارائه تبلیغی که نیاز مخاطب را به بهترین شکل رفع می‌کند، می‌توان کم‌تر خرج کرد.

هزینه گوگل ادز برای کاربران ایرانی

پایین‌ترین هزینه گوگل ادز می‌تواند یکی از استراتژی‌های شگفت انگیز برای بهره برداری بهینه از بودجه تبلیغاتی شما باشد. با بهره گیری از روش‌های منحصر به فرد و بهینه سازی مستمر، می‌توانید با هزینه کم‌تر، نتایج بهتری را در گوگل ادز به دست بیاورید. یکی از راهکارهای جذاب برای کاهش هزینه تبلیغات، استفاده از کلمات کلیدی کم رقابت است. با پیدا کردن کلمات کلیدی با حجم جستجوی کم‌تر و رقابت پایین‌تر، می‌توانید هزینه تبلیغات خود را به حداقل برسانید و در عین حال، به گروه هدف خود دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این، بهبود امتیاز کیفیت تبلیغات شما نیز می‌تواند به کاهش هزینه تبلیغات کمک کند. با بهینه سازی عناصری مانند صفحه هدایت (لندینگ پیج)، عنوان و متن تبلیغات، و ارائه محتوای جذاب و متناسب با نیازهای کاربران، می‌توانید به امتیاز کیفیت بالا دست یابید و در نتیجه، کاهش قیمت کلیک ها را تجربه کنید. پس، با استفاده از استراتژی‌های هوشمندانه و نوآورانه، به دنبال پایین‌ترین هزینه تبلیغات در گوگل ادز باشید و با کم‌ترین هزینه به بیشترین بازده دست یابید.

مناسب‌ترین هزینه گوگل ادز در بهین آوا

بهین آوا، آژانسی پویا و خلاق در حوزه تبلیغات آنلاین و طراحی وب سایت است. ما با به کارگیری ایده‌های جدید و رویکردهای نوین، به کسب‌ و کارها کمک می‌کنیم تا در فضای دیجیتال جایگاه واقعی خود را پیدا کنند. از بهینه‌سازی تبلیغات و تولید محتوای خلاقانه تا طراحی سایت‌هایی با رابط کاربری مدرن و جذاب، هدف ما بهبود بازدهی سرمایه‌گذاری شما در کسب ‌و کار آنلاین شما است. مجموعه ما یک شرکت دیجیتال مارکتینگ ۳۶۰ درجه می‌باشد که با هدف کمک به برندها و کسب و کارهای کوچک و متوسط در جهت افزایش فروش و رشد شروع به کار کرده‌است.

در واقع ما در بهین آوا هر آنچه که شما برای فعالیت، تبلیغات گوگل ادز در فضای دیجیتال نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهیم. حضور کارشناسان متخصص، هزینه گوگل ادز مناسب و ارائه بهترین خدمات مزایایی است که موفقیت کسب و کار شما را تضمین می‌کند. هدف اصلی ما جذب اعتماد شما و به خوبی پیاده کردن ایده‎های شما برای توسعه کسب و کارتان است. با تمام این موارد شما می‌توانید با اطمینان خاطر تمامی مراحل گوگل ادز خود را به تیم ما بسپارید و نگرانی از بابت هزینه گوگل ادز خود نداشته‌باشید.

آیا می‌توان از کلیک‌های هرز در هزینه گوگل ادز جلوگیری کرد؟

از مشکلات تبلیغات آنلاین می‌توان به دریافت کلیک‌های بی ارزش و هرز اشاره نمود. چرا که این نوع تبلیغات باعث افزایش هزینه گوگل ادز خواهد شد. دریافت کلیک‌های هرز می‌تواند مانند یک کابوس برای تبلیغات شما باشد. آ‌ن‌ها می‌توانند وقت و هزینه شما را بدون هیچ نتیجه مفیدی بخشیده و از کمپین تبلیغاتی شما بازدهی کاسته کنند. اما با استفاده از روش‌های خلاقانه، می‌توانید خود را از این دردسرها را محافظت کنید. یکی از راه‌های جذاب برای جلوگیری از دریافت کلیک‌های هرز، استفاده از فیلترها و تنظیمات دقیق در تبلیغات خود است. این فیلترها می‌توانند کلمات کلیدی مشکوک را شناسایی کرده و از نمایش تبلیغات شما به کاربران غیر مناسب جلوگیری نمایند.

علاوه بر این، ارائه محتوای جذاب و منحصر به فرد در تبلیغات شما نیز می‌تواند به جلوگیری از دریافت کلیک‌های هرز کمک کند. با ارائه اطلاعات دقیق و متناسب با نیازهای هدفمندتان، توجه کاربران را جلب کنید و از آنها بخواهید که با دقت و اطمینان کلیک کنند. همچنین، برنامه ریزی دقیق در کمپین های تبلیغاتی نیز می‌تواند به جلوگیری از دریافت کلیک‌های هرز کمک کند. با تعیین گروه‌های هدف دقیق، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و تنظیم بودجه بهینه، می‌توانید از هدر رفت هزینه و دریافت کلیک‌های بی ارزش جلوگیری کنید.

گوگل برای جلب رضایت مشتریان خود، سعی می‌کند تمامی کلیک‌های هرز را شناسایی کند و هزینه آن را به شما برگرداند. علاوه بر این، کارشناسان ما در بهین آوا کمپین‌های شما را روزانه رصد می‌کنند تا در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک، جلوی کلیک‌های فیک را از طریق اقداماتی بگیرند. در نتیجه نگرانی از بابت هزینه گوگل ادز نخواهید داشت.

در این مقاله سعی شد تا مطالب جامعی از هزینه خدمات گوگل ادز را به شما عزیزان شرح دهیم. به علاوه اگر شما نگرانی از بابت هزینه گوگل ادز دارید، توصیه ما به شما انتخاب بهین آوا می‌باشد. این تیم با نشان دادن مهارت و تخصص خود در زمینه اجرای کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادز، گواهینامه رسمی گوگل را دریافت کرده است.

داشتن این گواهینامه به معنای توانایی مدیریت تبلیغات گوگل ادز زیر نظر گوگل و در بالاترین سطح است. به علاوه بهین آوا با بهره‌گیری از قوی‌ترین ارائه دهنده وبسایت فروشگاهی کشور، دارای تیم فنی متخصص و به روز، اکانت منیجر اختصاصی برای هر مشتری، ۸ سال سابقه فعالیت رسانه آنلاین و برخورداری از ۵۰۰ مشتری در ماه به صورت مستمر این امکان را به افراد در این حوزه می‌دهد تا با خاطری آسوده بهین آوا را انتخاب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *